![SwooshThin.jpg](https://static.wixstatic.com/media/db8f8f_15726265a9374e8a8b8c817b08ecba7a~mv2.jpg/v1/fill/w_980,h_217,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,enc_auto/SwooshThin.jpg)
![VPS Logo - NB.png](https://static.wixstatic.com/media/db8f8f_5afd13ee7b534ef58fac9f796b839625~mv2.png/v1/crop/x_0,y_0,w_351,h_359/fill/w_71,h_72,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,enc_auto/VPS%20Logo%20-%20NB.png)
Asculta
Muncește din greu.
Learn
Lead
Look after
Școala primară Villiers urmărește ca copiii să aibă acces la o gamă largă și de impact de experiențe de educație fizică (PE) de înaltă calitate, inclusiv sportul școlar competitiv, care va duce la o dorință pe tot parcursul vieții de a participa la sport și exerciții fizice pentru a ajuta plăcerea și bunăstarea.
Despre PE și Finanțarea Premium Sport:
Școlile primesc finanțare pentru educație și sport și pentru sport în funcție de numărul de elevi înrolați în anii 1 până la 6 (sau elevi cu vârsta cuprinsă între cinci și zece ani dacă nu urmează grupele de ani).
Școlile trebuie să folosească finanțarea pentru a aduce îmbunătățiri suplimentare și durabile la calitatea educației fizice și a sportului școlar pe care le oferă.
Faceți clic pe butonul de mai jos pentru a accesa documentul care arată cheltuielile și impactul PE și Sportul nostru Premium.